Novinky

Fotbal Varroc - Hanon

Pohár se vrátil zpět do Varrocu, zasloužené vítězství proti Hanonu 6:2

V pátek 2.9.2022 se na hřišti TJ Sokol Žilina uskutečnilo již sedmé vzájemné utkání mezi novojičínskými firmami Varroc Lighting Systems a Hanon Systems Autopal. V předchozích utkáních dokázali hráči z Hanonu vyrovnat celkové skóre vzájemných zápasů na 3:3 a všichni byli zvědavi, kdo se ujme celkového vedení na zápasy.

Již od prvních minut bylo patrné, že kluci z Varrocu mají velkou chuť odčinit poslední porážky a vzít si pohár zpět do svých rukou. Po prvních mini šancích našich hráčů, které zůstaly neproměněné, jsme zahrávali rohový kop, na který si nejlépe naskočil Roman Lazecký a hlavou umístil míč do sítě za bezmocného brankáře. Po úvodní brance se hra nezměnila a stále jsme byli aktivnější na míči. Po akci rychlých narážek ve středu hřiště se dostal do samostatného úniku Oliver Walder, který bez problému obstřelil brankáře a ujali jsme se vedení o dva góly. Poté měli šance i hráči z Hanonu, ale naši gólmani předvedli přesvědčivé zákroky a nedopustili snížení stavu. Před koncem prvního poločasu překvapil hostující obranu Mojmír Pala, vybojoval míč v šestnáctce a sám s přehledem zvýšil náskok na 3:0.

Do druhého poločasu jsme bohužel nastoupili s opačným přístupem jako do první půle a dostali jsme se hned od prvních minut pod tlak soupeře. Vyústěním špatného přístupu a nepřesností bylo snížení po rohovém kopu, kdy hostující hráč přeskočil našeho obránce a snížil na 3:1. Tým tato branka naštěstí nepoložila a začal postupně přebírat iniciativu na svoji stranu. Po další pohledné akci z levé strany zvyšoval na 4:1 skoro do prázdné branky Dominik Machů. Bohužel skoro hned z rozehrávky jsme neubránili hostující útok a po nedorozumění v obraně jsme dostali zbytečný gól na 4:2. Od tohoto okamžiku už byl na hřišti pouze jeden tým a po krásné akci Pavla Slámy s Oliverem Walderem zvyšoval prvně jmenovaný na 5:2. Na konečných a zasloužených 6:2 v závěru zvyšoval Daniel Žůrek, který šel sám na bránu a s přehledem obhodil hostujícího gólmana.

Nejlepším hráčem utkání byl jednoznačně zvolen náš hráč Oliver Walder.

Závěrem bychom všichni chtěli poděkovat skvělým fanouškům, kterých se na tomto zápase sešlo opravdu hodně a všichni hráči byli překvapeni, jakou nádhernou atmosféru dokázali připravit.

Branky Varrocu: R. Lazecký, O. Walder, M. Pala, D. Machů, P. Sláma, D. Žůrek

Sestava: Tomáš Pala, Antonín Studený – Rostislav Matuš, Pavel Sláma, Kamil Kotkowski, Mojmír Pala, Přemysl Geryk – Lukáš Hes, Oliver Walder, Petr Vahalík (K), Petr Strnadel, Daniel Žůrek, Roman Vavřík, Dominik Machů – Lukáš Radko, Roman Lazecký, Vítězslav Rotter, Michal Daněk     trenér: Petr Pochyla